עיצוב בתים - אהבה בלבן
 
ניקיון, טוהר, אחדות, תמימות והתחדשות, הם חלק ממה שכולנו חושבים על הלבן. עכשיו הוא גם כובש אותנו בעיצוב ונכנס אלינו לבתים עם תחושה מרווחת ושלווה. מודרני, קלאסי או אורבני? באיזה סגנון תחליטו אתם לעצב את הבית?ללבן יש את כל הפתרונות שיביאו אתכם להתאהב בבית מחדש.
 
מאת: עדינה שושן
 
תשאלו את רוב האנשים מה עולה להם בראש כשהם חושבים על לבן ותקבלו: ניקיון, טוהר, אחדות, תמימות והתחדשות. גם מרבית התרבויות העניקו את אותן הגדרות לצבע הלבן, כמו גם ביהדות, שללבן יש מקום של כבוד, החל מהטלית ועד בגדי השבת והחג הלבנים.
 
הלבן, שקיבל את הטוהר לעומת שאר הצבעים, מחזק את סמליותו בדברים נוספים בחיי היום יום שלנו, החל מהניקיון, מהרפואה ואפילו בגלגל הצבעים משול הלבן לצבע המועיל מכולם, כמרגיע ומשחרר לחצים. כך גם בתורת הפנג-שווי, נחשב הלבן לצבע הקשור לכוח, משמעות, גבולות וסדר. הלבן, אשר נמצא מחוץ לספקטרום הצבעים, מכיל בתוכו את הצבעים כולם ולכן הוא מחזיר אור ומשיב בחזרה את אורכי הגל – הביטוי הפיזי לכך נראה כאשר קרן אור עוברת דרך מנסרה (פריזמה) וממנה מתפצלת לכל צבעי הקשת.
 
גם ב- עיצוב בתים ובאופנה יש ללבן מקום של כבוד. אביזר או רהיט הצבוע בלבן תמיד ישמור את מירב תשומת הלב. ההוכחה הכי בולטת לכך בצד ה- עיצוב בתים היא השתלטות הצבע הנקי הזה על תערוכות ברחבי העולם. הן באופנה, בכלים וברהוט.
 
מעוצב ומינימליסטי
 
במרכזי ארזים ל- עיצוב בתים , החלו להציג את הקולקציה הלבנה, כשהם עושים זאת בשלבים. מעצבי החברה שהכתירו בעבר את צבעי העץ הכהים והסטנדרטים כמובילים ברוב הקולקציות, בשל החמימות שהם הקרינו והעובדה שהם עד היום מחמיאים מאוד לרהיטים, שקדו לא מעט עד שהוציאו תחם ידם את הקולקציה הראשונה של הסדרה הלבנה ברהיטים ובאביזרים. יניב פרומוביץ, מעצב הבית של ארזים: "אנו מקפידים לשלב בין העיצוב המוקפד והאיכותי לבין הטעם ואורח החיים של לקוחותינו בבית בו הם מבלים את רוב זמנם. החלטנו לפתח קולקציה חדשה של רהיטים בלבן מתוך ראייה כי ללבן יש השפעה מרגיעה ומעוררת מחשבה". הקולקציה החדשה של ארזים החלה עם חדרי שינה מדגם "דרים" שזכה לתגובות יוצאות דופן מקהל המבקרים במרכזי העיצוב והמשיך ליצירת מערכות ישיבה בלבן, מזנונים לסלון , שולחנות ואפילו פינות אוכל .
 
לבן בבית – אור בבית
 
ללבן גוונים רבים: שלג, שנהב, פנינה, צדפה, תחרה, קרם, פישתן, מעושן ושמנת. במחלקת הצבע של ארזים, המתמחים בצביעת רהיטים, מקפידים לציין כי צביעת הרהיטים, במיוחד לאלה בלבן, נעשית בשיטת הצביעה האטומה, המאפשרת שימוש בגימורים כמו מט, שלייפלק או משי. הצביעה עובדת תהליך של תנור, כדי להעניק למוצרים חוזק, סטריליות גבוהה ואחידות במשטחים גדולים.
 
לבן מהווה את הרקע האולטימטיבי לצבעים אחרים, בשל היותו רקע נקי המקבל בקלות כל צבע אחר. זאת אולי הסיבה שהוא עדיין הצבע השולט ברוב הבתים בארץ ולא בכדי, במיוחד לאור כל שהוא מגיב מפלא לתאורה, שבל היותו צבע רפלקטיבי (מחזיר אור), שבאמצעותו ניתן לנצל את התאורה הטבעית והמלאכותית, שיוצרים בחלל תחושה מרווחת.
 
באיזה לבן תבחרו?
 
מעצבי הבתים של ארזים ריכזו עבורכם מספר טיפים לבחירת המראה המושלם בבית. ליצירת תחושה אורבנית, כדאי להוסיף לצידו של הלבן גוונים עדינים וקרירים. חומרים כמו נירוסטה, אלומיניום וזכוכית ישלימו את המראה המתוחכם. מראה מודרני ומעודכן, יתקבל באמצעות גוונים ניטרליים כמו: לבן, בז', חול ואפור אליהם אפשר להוסיף נגיעות של אלמנט יוקרתי ומנוגד. למראה מודרני קלאסי, כדאי ללכת על קירות לבנים עם רצפה אפורה ורהיטים בקו נקי בלבן, עם אפשרות לשלד מתכת עדין.
 
אין ספק כי הלבן ילך ויתפוס חלק נכבד יותר בעיצוב הבתים ולא רק על הקירות. כמו שזה נראה האביב הלבן שבפתח יגרום לרבים מכם תחושה נפלאה של רוגע ושלווה, אחרי שתחליטו גם אתם לשלב אותו במרחב הביתי המעוצב שלכם.
 

 

               

 

 

 
 
   
 

ריהוט יוקרתי | מערכות ישיבה | חדרי שינה | מזנונים | חדרי ילדים | פינות אוכל | מפת אתר | צור קשר

סניפים:   דלתון   |   חיפה    |    פולג