החומרים
 
האיכות מתחילה מהיסוד
 
בארזים שוקדים מדי יום כדי להעניק ללקוחות את המיוצרים הטובים ביותר לבית. מעבר למחשבה על העיצובים המיוחדים והתכנון הפרקטי לכל בית, דגש רב מושם על איכות החומרים, איתם עובדים במפעל וההתאמה לצרכי הרהיט והבתים בארץ. השילוב המושלם של אמנים העוסקים בעץ עם הטכנולוגיות החדישות ביותר, מעניקים לכל אחד מהרהיטים של ארזים המיוצרים במפעל את החוזק והאיכות הגבוהים ביותר.

לוחות יסוד

עץ מלא: השימוש העיקרי בארזים הוא בעץ האשור (או על פי שמו בלועזית עץ בוק). עץ מלא אשר מביע את העוצמה והחוזק המאפיינים את הרהיטים של ארזים, לאורך שנים. בארזים משמשים בעץ האשור האיכותי המיובא מחו"ל מחברה המתמחה בעיבודו בטכנולוגיות חדישות, שיוצרות לוחות בעלי צבע אחיד ומונעים סדקי יובש. התהליכים אותם עןבר העץ במפעל הייצור בחו"ל כוללים חיתוך בטכנולוגיות ניסור ייחודית, בה הקורה נבחנת בכל שלב ומוצבת על צידה הטוב ביותר וכוללות ליטוש מוקדם על ידי עובדים שעברו הכשרה מיוחדת ומסווגים כל לוח עץ ל-15 תתי קטגוריות שונות, בהתאם לקריטריונים שהציב איגוד העץ הלאומי בארצות הברית. (NHLA- Nationl Harwood Lumber Associaion) . הליטוש המוקדם מבטיח סיווג מהימן של העץ באיכות וגוון העץ. האיכות המצויינת של עץ האשור (הבוק) משמשת בעיקר למוצרים הדורשים איכות גבוהה ביותר.
 
לביד: עץ הלביד, המכונה בפי העם "סנדוויץ" או PLAYWOOD באנגלית, הוא לוח המורכב משכבות עץ הניצבות זו לזו. עץ הלביד נבחר ביחס בין החוזק למשקל, לפי גודלו והתאמתו לרהיט המיוצר במפעל. הלביד הינו בעל יחס חוזק גבוה יחסית לשאר חומרים מורכבים ואחיד יותר מעץ טבעי. בארזים משתמשים בלביד הטוב ביותר, הנקרא "אדום", המיוצר משכבות של עץ גבון, ממשפחת עץ המהגוני. יתרונן של הפלטות המתקבלות מעץ זה הן ביציבותן וביכולתן להאחז בברגי הפרזול המורכבים עליהן. מכיוון שצבעו של הגבון, כמו צבעו של המהגוני, הוא אדמדם, נקרא הסנדוויץ הזה, אדום.
 
: M.D.F
תערובת של שבבי עץ עם דבק המעובדים בלחץ גבוה ובתהליך הגורמים ללוח המיוצר להיות אחיד לכל אורכו. השימוש ב-M.D.F אינו לגופים אלה לתוספות ולחלוקת משטחים. היתרון של ה- M.D.F הוא ביכולת העיבוד שלו, בצביעה ובאפשרויות השונות של הגימורים.

ציפויים ללוח היסוד 

קליפת עץ (פורניר) : ציפוי עץ, העשוי מקילוף עץ דק בעובי של עד 2 מ"מ. בעיקר בעץ אלון. המשמש לציפוי של פלטות עץ בגוונים שונים.

צבע

מעבר לשימוש בחומרי הגלם הטובים ביותר, בארזים מתמחים בצביעת העצים, המעניקים לרהיט את הגימור המושלם. במפעל עובדים בעיקר עם שתי דרכים עיקריות בצביעת הרהיטים.
 
צביעה שקופה (אקריל) - נועדה בעיקר כדי לשמר את מרקם החומר המקורי של העץ ומעניקה שכבת הגנה לעץ מפני אור ושריטות. השימוש בחומר האיכותי של צבעי אקריליק הוא לא דבר שבשגרה בייצור רהיטים, אך בארזים, בשל ההקפדה על האיכות, השימוש הוא רק בצבעי אקריל, הטובים פי כמה מצבע רגיל.
 
צביעה אטומה - הצביעה האטומה מאפשרת שימוש רחב בגוונים של צבעים ובגימורים ואפקטים כמו מט, שלייפלק או משי וביכולות להגיע למוצרים ייחודיים המתאפיינים בברק גבוה. בארזים הצביעה נעשית בתנור, דומה לצבעיה איכותית של רכבים, ב- 80 מעלות, כדי להעניק לרהיטים חוזק, סטרליות גבוהה במיוחד ואחידות במשטחים גדולים.

פרזול

בשל ההשקעה הגדולה של ארזים בכל הקשור לעץ ולמרכיביו, גם הפרזול, שהוא החלק המחבר בין חלקי הרהיט, או משמש כאחד המרכיבים השימושיים ברהיט, מקבל משנה חשיבות ותשומת לב מירבית. הפרזול, הפנימי והחיצוני, נבחר ע"י אנשי המקצוע של ארזים בקפידה רבה, תוך בחינה לאורך זמן של כל מוצר וחברה, לפני שהם משתלבים במוצרי החברה. בפרזול הפנימי, השימוש העיקרי הוא במנגנוני המגירות, הצירים לדלתות, החיבור למדפים ופתיחת שולחנות בפתרונות חכמים. כל הפרזול בארזים הוא של חברות מובילות כגון: Frari, Hettich וכדו'. כחלק ממצויינות הוכנסו למפעל מנגנונים חדשים למגירות השונות ברהיטים, אשר להן מנגנון בלימה וסגירה ייחודי. הפרזול החיצוני, הינו חלק בלתי נפרד מעיצוב הרהיט ומעצבי החברה שוקדים למצוא את הפריטים האיכותיים ביותר, תוך הקפדה על רמת עיצוב גבוהה המשתלבת עם סוגי הרהיטים השונים.

בדים ועורות

לא מעט בדים ועורות משולבים ברהיטי ארזים, או במוצרים הנלווים. גם כאן, ההקפדה על בחירת היצרנים והיבואנים הינה מדוקדקת ביותר, על מנת לקבל את התוצאות המושלמות הטובות ביותר, עבור כל מוצר. בתחום הריפוד, לבדים ולעורות קשת רחבה של אפשרויות. ההקפדה בארזים היא על המוצרים העכשווים ביותר, המעניקים את קו העיצוב החדשני, תוך שימת דגש לשימוש במוצרים איכותיים של חברות מובילות.
 
               

 

 

 
 
   
 

ריהוט יוקרתי | מערכות ישיבה | חדרי שינה | מזנונים | חדרי ילדים | פינות אוכל | מפת אתר | צור קשר

סניפים:   דלתון   |   חיפה    |    פולג